sağlıkeğitimak partichpmhpiyi parti

Diyabet Tip1 Hastaları Dernek Kuruldu…

Diyabet Tip1 Hastaları Dernek Kuruldu…
6 Haziran 2022 10:14
0
A+
A-

Muğla’da her geçen gün sayısı artan Tip1 Diyabetli Hastası çocuklar ve bu zorlu süreçte desteğe ihtiyacı olan aileler için dernek kuruldu.

Bodrum KADRAJ – Ayni yardım, eğitim desteği, Tip1 diyabet nedeniyle yaşanan zorlukların aşılmasında destek olmak amacıyla Neşe ŞAHİN başkanlığında kurulan derneğin merkezi Muğla oldu.

Dernek faaliyetlerini Muğla genelinde yürüteceği için Tip1 diyabetli bireyler ve aileleri ile destek olmak isteyen vatandaşların üye olabileceği bilgisi paylaşıldı.

Dernek başkanı Neşe ŞAHİN  “Maalesef günümüzde doğumdan itibaren görülebilen Tip1 diyabet hastalığı nedeniyle hem çocuklarımızın hem de ailelerin yaşam kalitesi düşmekte maddi manevi büyük sıkıntılar yaşamaktadırlar. İnsüline bağımlı bir yaşam tarzı ve sürekli kan şekeri ölçümü zorunluluğunun olması nedeniyle çocuklarımız sürekli acı çekmektedir. Çocuklarımızın ve ailelerimizin bu sıkıntılarını hafifletmek ve toplumda farkındalık yaratmak amacıyla derneğimizi kurma ihtiyacı hissettik. Derneğimizin kuruluşuna kurucu üye olarak destek sağlayan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı İl Müdürümüz Özden İŞLER’e,  Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk endokrin Uzman Doktorumuz Gülay Can YILMAZ’a ve diğer kurucu üye arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Çocuklarımız için kurduğumuz bu derneğe Muğlamızın sahip çıkacağına inanarak KÜÇÜK KALPLERE BÜYÜK DOKUNUŞ için desteklerinizi bekliyoruz” dedi

Dernek İletişim: 0505 269 6099

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.