sağlıkeğitimak partichpmhpiyi parti

En Büyük Güçlüklere Bile Kendi İrademizin Büyüklüğünü Gösterdiği Gündür 23 Nisan

En Büyük Güçlüklere Bile Kendi İrademizin Büyüklüğünü Gösterdiği Gündür 23 Nisan
23 Nisan 2022 11:58
0
A+
A-

AK Parti Muğla Milletvekili M. Yavuz Demir, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 102’inci yıldönümü nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

BODRUM KADRAJDemir, mesajında, “23 Nisan 1920 tarihi, bu milletin önemli günlerinden birisi olmanın yanında, milletimizin her zaman en büyük güçlüklere bile kendi iradesiyle ve gücüyle karşı koyabileceğinin, her güçlüğü onurlu mücadelesiyle aşabileceğinin en büyük göstergesidir.” ifadelerini kullandı.

Muğla milletvekili olarak mensubu olduğu Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 102 yıl önce açılmasıyla millet egemenliğinde ve bağımsızlığında milli mücadelenin önemli bir yapı taşı oluşturulduğuna dikkati çeken Demir açıklamasında; “Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılması, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde başlatılan millî mücadelemizin önemli dönüm noktalarından biri olmuştur. Türk milleti, Türkiye Büyük Millet Meclisini açarak küllerinden yeniden doğmuş ve dünyayı dize getirmiş, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk adımlarını atmıştır.” dedi.

O dönemde TBMM’nin tüm olumsuz şartlara karşın, milletten aldığı güçle istiklale giden kararlar verdiğini aktaran milletvekili Demir, “Tüm milletimizi topyekûn temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisi, aldığı kararlarla Kurtuluş Savaşı boyunca yazılan destanları taçlandırmıştır. Devamındaki süreçte Cumhuriyet’in ilanı ile milletimizin ebediyete kadar hür yaşayacağı dünyaya ilan edilmiştir.” diye konuştu.

Dünyada çocuklara ithaf edilen tek bayram olan 23 Nisan’ın dikkat çekmeye çalıştığı noktalardan birinin de ortak sorumluluk ve hedefin, vatanı için çağın ötesinde üretim yapabilen bireyler şeklinde yetiştirmek olduğunu kaydeden Demir, “Geleceğimizin teminatı olan en kıymetli hazinemiz çocuklarımızı, ülkesini ve milletini seven, vatanı için çalışıp üreten; kendi başına karar verebilen, kendine güvenen, hayatın güçlükleriyle baş edebilecek ölçüde donanımlı, girişimci, ufku geniş, çağın ötesinde düşünebilen, değerlerine bağlı ve yetenekli gençler olarak yetiştirilmelerini sağlamak ortak sorumluluğumuz ve hedefimizdir.” dedi.

Demir mesajını; “Bu duygularla, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, tüm silah arkadaşlarını, şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyor, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten duygularla kutluyorum” ifadeleriyle sonlandırdı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.