sağlıkeğitimak partichpmhpiyi parti

Muğla İl Sağlık Müdürü Görevden Alındı

Muğla İl Sağlık Müdürü Görevden Alındı
22 Mart 2022 09:46
0
A+
A-

Muğla İl Sağlık Müdürü İskender Gencer, Muğla Eğitim Araştırma Hastanesinde yaşanan doktor ve askerin karıştığı olay sonrası görevden alındı.

BODRUM KADRAJ – Doktor ve Uzman Çavuş’un yaşandığı tartışma olayının soruşturmanın devamı sürecinde doğrunun ortaya çıkmasında çaba gösteren Başhekim İskender Gencer’in görevden alınması, sağlık camiasında şaşkınlık yarattı.

Hastanede acil serviste yaşanan olayda, önce uzman çavuş Ali A., kamera kayıtlarının incelenmesinden sonra Dr.Tahir T. açığa alınmıştı.

Uzman Çavuş ve doktor arasında yaşanan olayın 14 Mart Tıp Bayramına rastlaması da basında yoğun bir şekilde yer almasına neden olmuştu. 

Uzman Çavuş Ali A., yaşadığı tedavi sürecinde acil servis doktorunun iddialarıyla görevinden açığa alınmış ve hakkında soruşturma açılmıştı.

Daha sonra ortaya çıkan hastanenin güvenlik kamera kayıtlarında Dr. Tahir T.’nin, Uzman Çavuş Ali A.’nın hakkındaki iddialarının doğru olmadığı tespit edilip, yanıltıcı ifadeleriyle nedeniyle bu defa da Tahir T. açığa alınmıştı.

Dr.Tahir T.’nin öfke kontrolü sorunu nedeniyle daha önce de başka hastalarla da benzer tartışmalar yaşadığına dair güvenlik kamera kayıtları ulusal kanalların haber programlarında yer almıştı.

Muğla İl Sağlık Müdürü İskender Gencer’in görevden alınması sonrasında yerine Menteşe İlçe Sağlık Müdürlüğü’nde görevli pratisyen hekim Ali Burak Mülayim atandı.

Diğer taraftan Jandarma Uzman Çavuş Ali A.’nın hakkında alınan açığa alma kararının kaldırıldığı, ameliyat sonrası rapor süresinin dolmasından sonra tekrar görevine başlayacağı öğrenildi.

Kaynak: Arena Bodrum Haber 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.