sağlıkeğitimak partichpmhpiyi parti

2 Ekim BODTO Seçimi

25 Eylül 2022 09:29
0
A+
A-

2 Ekimde yapılacak Bodrum ticaret odası seçimlerinde 2 grup yarışacak. Bunlardan ilki eski Besiad başkanı Engin Kaplan liderliğindeki Halikarnas grubu, diğeri ise mevcut oda başkanı Mahmut Kocadon liderliğindeki mavi grup.

Geçtiğimiz hafta önce Halikarnas grubu adına Engin Kaplan aday olduklarını açıkladı, ardından da hafta sonuna doğru Mahmut Kocadon adaylık açıklamasını yaptı.

Engin Kaplan Başkanlığındaki Halikarnas grubu, ticaret odasında değişime ihtiyaç olduğunu gerekçe göstererek adaylıklarını açıkladılar. Peki ticaret odasında gerçekten değişime ihtiyaç var mı ona bir bakalım.

Evet, aslına bakarsanız bende Engin Kaplan ile aynı fikirdeyim, yani değişimin şart olduğunu düşünenlerdenim ama bu değişimin besiad üyeleriyle nasıl yapılacağını pek anlamış değilim. Baktığınız zaman zaten mevcut ticaret odası yönetiminin yarısına yakını besiad üyesi değil mi?

Eğer yönetim hatası varsa bu hatalarda sizin payınızda yok mu?

Engin Kaplan’ın adaylık açıklamasında seyirciler arasında oturan CHP Bodrum Belediyesi meclis üyeleri aynı zamanda Besiad üyeleri. Bu meclis üyeleri daha önce Şoförler Odası ve Boder seçimlerinde de aktif rol oynadılar. Siyaseti dizayn etmeye çalışan bu meclis üyeleri önceki seçimleri nasıl eline yüzüne bulaştırdıysa korkarım bu seçimlerde de benzer bir tablo ortaya çıkacak.

Başkan adayı Engin kaplan her ne kadar siyasetçilerin karışmasını istemiyoruz dese de Muğla büyükşehir belediye başkanı ve Bodrum Belediye başkanı Bodto seçimlerinde taraflarını belirlemiş ve aktif çalışılması için talimatlarını vermiş durumda.

Yaklaşık 2 hafta önce Osman Gürün Bodruma geldiğinde yanında bulunan Ahmet Aras’a ‘’ticaret odası seçimleri ne durumda?, bu sefer işi sıkı tutun şoförler odası seçimine benzemesin’’ diyerek Mahmut Kocadonun rakibi lehine çalışılması talimatını vermiş.

Ahmet Aras’ın tavrına gelecek olursak, Osman Gürün’e ‘’merak etmeyin’’ cevabını veren başkan Aras, Mahmut Kocadon tarafına da ‘’karışmıyorum’’ diyerek her zaman olduğu gibi omurgasız bir duruş sergilemiş.

Aslında, belli olan rengini açıklamaktan korkan Aras’ın bu tavrı kendisinin karakteristik yapısını ortaya koyuyor aslında. Kendisine yakın meclis üyesi ve müdürlerin liste çalıştığı apaçık ortadayken ne kadar bu durumu saklayabilir ki?

Bu seçim de daha önce yapılan oda ve dernek seçimleri gibi sadece adaylar arasında geçmeyecek. Adaylar üzerinden hesap kesme durumu Bodto seçimlerinde de yaşanacak.

Engin Kaplan şahsen sevdiğim bir kardeşimdir. Ben kendisine, Besiad daki CHP’li belediye meclis üyesi arkadaşları tarafından tuzak kurulduğunu düşünüyorum.

Eğer ticaret odası seçimlerine siyaset karıştırılmasaydı, Ahmet Aras ve Osman Gürün müdahil olmasaydı ben de farklı düşünebilirdim.

Genelde gri rengi çok severim ama siyaset ve ticarette değil. Madem önümüze 2 renk kondu Ahmet ve Osman yeşil dedi o zaman bize de mavi kaldı.

Tüm gruplarda Mavinin kazanması dileğiyle 2 Ekimde orada olup oyumuzu kullanacağız.

Saygılarımla…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yazarın Diğer Yazıları
16 Mart 2022 09:20
4 Nisan 2022 22:42
30 Mayıs 2022 11:22
27 Ağustos 2022 14:56
19 Mayıs 2022 13:50
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.