sağlıkeğitimak partichpmhpiyi parti

AŞK BODRUMDA YAŞANIYOR GÜZELİM!!!

21 Ağustos 2022 13:09
0
A+
A-

 

Kalbinde Bodrum sevgisi olanlar merhaba;

Olmayanlar, tabi ki size selam vermiyoruz.

Nasıl Bodrumda hayat?

Sular geldi mi, bu hafta yıkanabildiniz mi, fosseptikler dolmamıştır inşallah, arabalarınızda yollardan dolayı hasar da oluşmamıştır, Bodrum limanında gezerken ciğerlerinizi lağım kokusuyla doldurdunuz mu?  Boş verin yaa kalplerde Bodrum sevgisi varsa her şey olur gider takmayın kafanıza.

Günlerdir sosyal medya aracılığıyla siyasilerin birbirleri hakkında seviye sınırlarını zorlayıcı şekilde paylaşımlar yapmaları Bodrum kamuoyu tarafından pek hoş karşılanmadı. Halk zaten yapılan, yapılmayanı en iyi gören olduğuna göre nedir bu kendini gösterme telaşı diyesi geliyor insanın.

Hepiniz rahat olun sayın siyasiler. Bodrumda herkes inşaatlar için kesilen ağaçları da görüyor, altyapısı olmayan mahalleleri de, bozuk yolları da görüyor, lağım kokusundan yürünemeyen sokakları da. Festival festival gezen Belediye Başkanını da görüyor, meclisten meclise ortaya çıkan meclis üyelerini de. Velhasıl vatandaş bu durumdan memnunsa kimseye söz düşmez. Demek ki biz bunu hakkediyoruz.

Defalarca köşe yazılarımda bahsettiğim, yazmadan önce de belediye başkan ve ilgili müdürleriyle görüştüğüm ancak sonuç alamadığım için yazmak zorunda kaldığım yerler ile ilgili buradan şunu söylemek istiyorum.

Aktur Arasta alışveriş merkezindeki kaçak yapılar için yapı kontrol sorumlusu ‘mühürledik’ dediği halde kaçak bölümlerin mühürlenmediği ve işletilmeye devam edildiğinden, Bitez mahallesi, marmara koleji arkasındaki 209 ada, 9 parseldeki devasa kaçak yapıya işlem yapılıp yapılmadığı bilgisi verilmediğinden, yine Bitez de Aktur a.ş ye ait 71 derece adlı işletmenin kiracısı olduğu parseldeki usulsüz yapıya yapı kontrol müdürlüğü tarafından işlem yapılmadığından, ve son olarak Ortakent mahallesindeki mülkiyeti Bodrum belediyesine ait BOTAV’a ( Bodrum Tanıtma Vakfı ) tahsis edilen binanın MESA adlı şirket tarafından yapılmakta olan, milyonlarca lira maliyetli yenileme ve dekorasyon işlerinin neyin karşılığında yaptırıldığının Belediye Başkanı tarafından açıklanmamasından dolayı bahsi geçen tüm yerlerle ilgili hafta içi Belediye başkanı ve belediye  yetkilileri hakkında hukuki süreç başlatacağımın bilinmesini isterim.

İyi niyetli olarak kendileriyle bahsi geçen tüm yerlerle ilgili defalarca konuşmamıza rağmen hiç bir belediye yetkilisi üzerine düşeni yapmada samimi davranmamıştır.

Kalbi Bodrum sevgisiyle pır pır eden, sevgi kelebeği başkanımızla da ilgili bir şey söylemeden geçmeyelim.

Bana, gerek telefonla, gerekse yazılı olarak ulaşan bir çok dost, “Nereden çıktı bu Aydın Ayaydın mevzusu, niye takıntılık yaptın” diye sordular. Kendilerine tek tek anlatmaktansa onu da yazayım herkes öğrensin madem.

Profesör Aydın bey Haziran ayının sonları gibi bir yakınının teknesini Bitez limanına bağlaması için liman sorumlusuyla bir diyaloğa girer. Liman sorumlusu Bitez limanında yer olmadığını söylese de Aydın beyimiz, Başkan bey ile görüştüğünü ve tekneye yer açması gerektiğini söyler. Yer açabilmesi için başka bir teknenin çıkması gerektiğini, bunu da yapamayacağını söyleyen liman sorumlusuna Aydın bey, ‘’bana başkanı aratma sonu iyi olmaz’’ der. Yapabileceğim bir şey yok diyen liman sorumlusunu konuşmanın hemen ardından başkan olan Ahmet Aras arar. Tekneye derhal yer bulunması için emir verir. Başkanın kuzenim dediği liman sorumlusu Başkana da, ‘’olmayan yeri nasıl verebilirim’’ deyince sayın başkan “anahtarları bırak ve git ben ona yer bulacak birini oraya getiririm” diyerek liman sorumlusunu görevden alır.

Bu arada tekne yaklaşık 18-20 metre boyunda motor yat.

6 Temmuzda Olay bize geldiğinde konuyu sayın Başkana sordum ve kendisi “böyle bir şey yok, kendisi kuzenim olur konu başka, anlatıldığı gibi değil” dedi. Tabi bizde kendisine inanmayı tercih ettik.

Peki geçen süreçte ne mi oldu?

Olanı aşağıdaki fotoğraflarda da göreceğiniz üzere tekneye yer açılamayınca çözüm iskeleyi büyütmekte bulundu.

Gümbet limanındaki onlarca 5-8 metre boy aralığındaki Bodrumlunun sandalını kış ayında, fırtınaya terk eden, derme çatma da olsa iskelelerini yıkan Ahmet Aras, Profesör Aydın beyin ricası için Bitez limanı iskelesini büyüttü.

Peki bu adaletsizlik karşısında susacak mıydık herkesin bildiği halde sustuğu gibi?

Susmayacağız Ahmet ve Aydın efendiler. Gerçekleri Bodrumdaki herkesin öğrenmesi için burada olacağız.

ADALET için 2017 de 420 km, 25 gün yürüyen genel başkanınız Kemal Kılıçdaroğlu önce sizin gibi, partisinin milletvekili ve belediye başkanlarına adaleti öğretmeli ki, diğer partilere ADALET için bir mesaj verebilsin.

Milletvekilliği yapmış bir profesörün belediye personelini görevinden etmesi ve Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın kendisine ayrıcalık tanıyarak iskeleyi büyütmesi haber değeri taşımıyor ve ilginizi çekmiyorsa, bunu da yok sayın kalbinde Bodrum sevgisi olan sevgi pıtırcıkları.

Ciğerlerinizi Bodrumdan çıkan pis kokularla doldurmaya devam.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yazarın Diğer Yazıları
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.