sağlıkeğitimak partichpmhpiyi parti

Başkan Aras ”Tarafsızım” Dedi Liyakatten Bahsetti

Bodrum Ticaret Odası seçimlerine 1 gün kaldı. 2 Ekim Pazar günü yapılacak seçimlerle ilgili bir yazı kaleme almıştım. O yazımda yerel yöneticiler olarak Muğla büyükşehir belediye başkanının, Bodrum belediye başkanı ve yanındakilere verdiği talimattan bahsetmiştim.

Dün, gazeteci Fatih Bozoğlu’nun Bodrum Belediye başkanı Ahmet Aras ile bir yayın yaptığı ve başkanın gündemdeki iddialara cevap verdiği söylendi.

Fatih Bozoğlu’nun sosyal medya hesabından bahsi geçen yayını izledim ancak iddialarla ilgili hiçbir sorunun sorulmadığı gibi, olmayan iddialara sayın başkanın cevap verdiğini seyrettim.

Hepsinden ilginci ise sayın başkanın liyakatten bahsetmesiydi. Hayretler içerisinde seyrettiğim yayını.

Başkan,

’Liyakat çok önemli, CHP’li diye adamı genel müdür yaparsınız ama dünyanın en eğitimli insanı AK PARTİ’li diye hiç bir yere gelemez’’ dedi.

Bu sözleri söyleyen adam ile, özel kalem ve başkan yardımcısı olarak Ankara’dan getirdiği memurların atamasını, partisinde belediye başkanlığı aday adaylığı sürecinde, kendisine destek olması olarak gösteren adam aynı adam.

Şimdi yine ben öyle bir şey söylemedim yalan söylüyor diyebilir, Unutmuş olabilir diye kendisine hatırlatayım da rezil olmasın, sayın başkanımızın bana attığı mesajda aynen böyle yazıyor.

Bodrumda kimse Ahmet Aras’ın BODTO seçimlerinde kimi desteklediğini merak etmiyor bu arada. Fatih Bozoğlu’na, sanki herkes merak içerisindeymiş gibi açıklama yapma çabası içerisine girmesi deşifre olmasındandır.

Büyükşehir başkanından aldığı talimata değinmeyen, birim müdürlerinin ve kendisine yakın meclis üyelerinin taraf olduğu ve oy için görüşmeler yaptığı iddiasına değinmeyen sayın başkan, gündemden alakasız konulara girerek aklınca konuyu geçiştirip ‘’ben taraf değilim varsa aradığım çıksın ortaya’’ gibi çocukça bir açıklamaya imza atmıştır.

Fatih abi senin ‘’her şey açıklığı kavuştu’’ söylemine de bir şey demeyeceğim.

Ticaret odası seçimleriyle ilgili Mustafa Gündoğ’un hazırlayıp sunduğu Kent ve Siyaset programına konuk olmuştum. Orada 9 no’lu meslek grubunda Erdem Ağan, Süleyman Uysal ve Mustafa Güneri’nin aday olduğunu söyleyerek bir hata yaptığımı fark ettim. Süleyman Uysal 4 no’lu sektörde aday. Karşısında da aynı sektördeki rakibi, Gündüz Nalbantoğlu.

Yarın yapılacak seçimlerde, her iki gruptaki tüm adaylara başarılar dilerim.

Saygılarımla…

 

 

 

 

 

Yazarın Diğer Yazıları
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.