sağlıkeğitimak partichpmhpiyi parti

Bodrum Belediyesi, Gıda A.Ş. Personeline Bayramı Haram Etti

Bodrum Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren restoran, kafeterya, otopark ve plaj işletmelerinde çalışan emekçileri bünyesinde barındıran işletmesi Bodrum Belediyesi Gıda A.Ş., yaklaşık 600 personeline bayram öncesi maaşlarını ödemedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, hükümetin memurlara bayram ikramiyelerini ödeyemeyeceği yönünde eleştiri getirdiği günlerde Bodrum Belediyesi Gıda A.Ş. çalışanlarına bırakın bayram ikramiyesini, maaşlarını bile ödemedi.

Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın personel bayramlaşmasına Bodrum Belediyesi Gıda A.Ş. personelini neden çağırmadığı da böylelikle ortaya çıkmış oldu.

Bodrum Belediye Başkanı Aras her yıl onlarca festival, konser ve deve güreşlerine milyonlarca lira akıtıyor.

Ancak iş, emekçilerin maaş ödemesine geldiğinde bayrama parasız pulsuz girmelerinde hiçbir mahsur görmüyor.

Sizler restoran keyif sürerken 600 haneyi aç bıraktınız sayın başkan.

İhbar hattımız aracılığıyla bize ulaşan Bodrum Belediyesi Gıda A.Ş. personeli, çocuklarına bayramlık alamadıklarını, yiyecek ekmeklerinin bile olmadığından yakındı.

Bir diğer personelde “bari yarım maaş verselerdi idare ederdik” dedi.

Ödemelerde öncelik emekçilerin maaşları olmalıdır. İş yaptırdığınız yandaş müteahhit ve taşeronların ödemeleri daha sonra yapılmalıdır.

CHP’nin Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan ve Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı kutlu olsun.

Bodrum Belediyesi Gıda A.Ş. personeline de sabır diliyorum..

Yazarın Diğer Yazıları
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.