sağlıkeğitimak partichpmhpiyi parti

Haklı Olunca Aras Ses Verdi!!!

14 Mayıs 2022 23:08
0
A+
A-

Geçtiğimiz gün, Özay Kartal’a ait Bodrum Haber Merkezi adlı sitede yer alan bir haber Bodrum’da oldukça ses getirdi.

Haberde Bodrum Belediyesi’nin şirketine, Aras’ın Sosyal medyasındaki paylaşımlarını yapan Levent Arkan’ın yönetim kurulu üyesi atanmasına yer veriliyordu.

Haberin başlığı” BOTAV’ın şaibeli reklamcısına ödül gibi atama” şeklinde olunca Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras küplere binmiş olacak ki hemen bir basın açıklaması yayınlayarak böyle bir atamanın yapılmadığını kamuoyuna bildirdi ve maddeler halinde iddialara cevap verdi.

Benim anlamadığım Levent Arkan’ın atanması haberine mi yoksa şaibeli reklamcı denilmesine mi tepki gösterdi.

Sayın belediye başkanı böyle bir atamaya imza atmayıp aksi bir haber yayınlanınca haklı olarak hemen tepki gösterdi.

“Ben yapmadım ben yapmadım” diye bas bas bağıran sayın başkan, göreve geldiğinden beri yerel medyada sık sık yer bulan bir çok iddiaya neden hiç açıklama yapıp, cevap vermedi?

Yapılan haberi okudum ve özetle 1.100.000 TL ödemenin yapılmasına karşın 1 yılda tamamlanması taahhüt edilen işin 2.5 yılda hala teslim edilmeyip geciktirilmesinden bahsedilmiş.

Diğer konu da Belediye şirketine Levent Arkan neden atandı?

Sonuç itibariyle rakam 1.100.000 değil, 1.116.000’miş, Levent Arkan atanmamış ve asılsız haber olduğu gerekçesiyle sayın başkan dava açacakmış.

Emin olun haberi yapan Özay Kartal’ın aklı çıkmıştır korkudan.

Neyse işin özüne baktığınız zaman belediye başkanları istediği kişiyi istediği yere atar. Yapılan atamalarla ilgili aslında kimseye söz düşmez çünkü her yiğidin yoğurt yeme şekli ayrıdır. Ancak yapılan atamaların tüm sorumluluğu, atamanın altına imzasını atan başkana aittir.

Haber sitelerinin hatalarını kollayan sayın başkan neden hoşgörüsünü, kontrolünü kaybetti acaba diye bir düşündüm. Yapmadığı bir atama zaten ortaya çıkmayacak mıydı? Gülüp geçmesi gereken yerde neden olayı büyütmeyi seçti?

Ben olayı şöyle değerlendiriyorum..

Sayın başkan; Bodrum’un gördüğü en beceriksiz belediye başkanı olması, siyaset bilmemesi, yaptığı hatalarda sorumluluk alamaması, yönettiği belediyenin polis operasyonuna maruz kalması, atadığı özel kalem müdürünün taciz ve darp skandalına karışması, yolsuzluk, rüşvet iddiaları sebepleriyle bunalmış durumda olduğundan hedef saptırarak gündemi değiştirip biraz nefes almaya çalıştı.

Bunun kendi aklı olduğunu sanmıyorum çünkü malumunuz basit bir atama haberine böyle tepki verip dava açma noktasına gelecek bir yapı kendisinde mevcut değil.

Başkanın yaptığı basın açıklamasında, yapılan haberin şahsını yıpratmaya yönelik olduğu gerekçesiyle pazartesi dava açacağı belirtilmiş.

Sayın başkana buradan söylemek isterim ki,

Şahsınızı, hesabını veremediğiniz şaibeli ihaleler, ihalesiz verdiğiniz milyonluk işler, adam kayırmalar, hatalı yatırımlarınızdan dolayı ödeyemediğiniz emekçi maaşları, ortağınızla birlikte çöktüğünüz kamu malı, Bodrum’u soymasına göz yumduğunuz hatalı atamalar ve bunların sorumluluğunu alamamanız yıpratmıştır.

Gördüğüm kadarıyla ‘incinmişsiniz’ sayın başkan, destek almanızda fayda var. İşiniz zor RABBİM yardımcınız olsun.

Yazarın Diğer Yazıları
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.