sağlıkeğitimak partichpmhpiyi parti

Bodrum Belediyesi’nin İşyeri İhaleleri İçin Suç Duyurusu..

Bodrum Belediyesi’nin İşyeri İhaleleri İçin Suç Duyurusu..
9 Mayıs 2022 21:25
0
A+
A-

Geçtiğimiz günlerde haber sitemizde yayınlanan “Adrese teslim ihalede ayak oyunları” başlıklı köşe yazısıyla gündeme gelen işyeri kiralama ihaleleri hakkında suç duyurusu yapıldı.

BODRUM KADRAJ – Hasan Dirin imzalı köşe yazısında; bahse konu olan Bodrum Belediyesi’nin işyeri kiralama ihalelerinde, ihaleye fesat karıştırma, görevi kötüye kullanma, şaibe ve kamuyu zarara uğratma iddialarından bahsedilmişti.

Yazarımız Hasan Dirin bugün Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığına giderek, başta Bodrum Belediye başkanı Ahmet Aras olmak üzere belediye yöneticileri hakkında suç duyurusunda bulundu.

“Meslek ve faaliyet alanları” belirtilerek çıkılan kiralamalardaki faaliyetlerin belediye yetkilileri tarafından başka faaliyetler olarak değiştirilmesiyle ihaleye fesat karıştırılmasına, kamunun zarara uğratılmasına ve haksız kazanca sebebiyet vermesine sebep olduğu iddia edilen şikayet dilekçesinde, yılı aşan sürelerde kira ödenmeyen kiracılarında bulunduğuna dikkat çekildi.

Aktar olarak ihaleye çıkılan bir işyerinin başka bir faaliyet yürütmesiyle ortaya çıkan olayın bu şikayetle adli ve idari boyutunun, ihale edilen diğer işletmelerin incelenmesiyle nereye varacağı konuşulurken, ihale şartnamesindeki faaliyet konusu yüzünden ihaleye katılamayan esnaf şaşkınlık içerisinde soruşturmanın sonucunu merakla bekliyor.

Aynı zamanda köşe yazısının hemen akabinde bahsi geçen işletmenin yaklaşık 1.5 yıllık kira borçlarını Cuma günü itibariyle ödediği bilgisi edinildi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.