DOLAR
32,5004
EURO
34,6901
ALTIN
2.496,45
BIST
9.693,46
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak

Karahan;”Bütün olumlu raporlar elimizde”

Karahan;”Bütün olumlu raporlar elimizde”
24 Mayıs 2022 09:47
2.079
A+
A-

MHP Bodrum İlçe Başkanı İbrahim Bilgi’nin Tuzla sulak alanındaki kirliliğin sebebiyle ilgili açıklamasına cevap CHP İlçe Başkanı Karahan’dan geldi.

BODRUM KADRAJ – Karahan, konuyla ilgili bütün belgelere ulaştığını iddia ederek Başkan Bilgi’yi eksik bilgiyle açıklama yaptığını iddia etti.

MHP Bodrum İlçe Başkanı Sayın İbrahim Bilgi Tuzla sulak alanındaki kirliliğin sebebinin tam olarak bilgi sahibi olmadan fikir beyan ederek MUSKİ’yi sorumlu göstermiş.

İddialara göre kanalizasyonun büyük oranda arıtılmadan Mazı Çayı’na bırakıldığını, bu atık suyun dünyanın sayılı doğal cennetlerinden biri olan Kuş Cenneti’ne ulaştığı ve bu yüzden son yıllarda kuş çeşitliliğinin ve kuş popülasyonunun azaldığı iddialarına yer verilmiştir.

Biz yine de halkımızın gerçek bilgiye ulaşması ve akıllarda soru işareti kalmaması adına gereken açıklamayı yapalım. Belirtilen atıksu arıtma işlemi Bodrum İlçemizde bulunan Mumcular Atıksu Arıtma Tesisi ile yapılmaktadır. Bilindiği üzere atıksu arıtma tesislerinde ki çıkış suyu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilileri tarafından sürekli olarak denetlenmektedir. Tesis çıkış suyundan ayda 1 defa ilgili Bakanlıkça akredite laboratuvarlar tarafından numune alınmakta olup ve bugüne kadar herhangi bir olumsuzlukla karşılaşılmamıştır. Bütün olumlu raporlar elimizde mevcuttur. Ne zaman isterseniz sizinle paylaşırız.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünce yapılan denetlemelerde, işletme açısından herhangi bir sorun olmadığı ve çıkış suyunun standartlar dâhilinde olduğu tespit edilmiştir. Yani sonuç olarak MUSKİ Genel Müdürlüğü tarafından işletlen atıksu arıtma tesisi çevrenin korunması için çok önemli bir tesis ve önemli bir işletmedir. Bu bölgede arıtılan atıksu asla Tuzla Sulak alanına zarar vermemektedir.

Eğer ki bir olumsuzluk olsaydı hükümetin CHP’li belediyelere neler yapabileceğini bütün kamuoyu bilmektedir.

Tuzla sulak alanına hangi tesislerin zarar verdiğini iyi biliyorsunuz. İl Çevre Müdürlüğü gerekli incelemeleri detaylı yaparsa yanından kokudan geçemeyeceğiniz tesisleri çok kolay tespit eder.

Yakın zamanda ortağı olduğunuz AKP iktidarının Muğla’daki çevre karnesi zayıf.

Bodrum yarımadasındaki kamu arazilerinin haraç mezat satışına karşı Bodrum halkı ile beraber verdiğimiz mücadelede sizleri de bekliyoruz Sayın İbrahim Bilgi.